IBM Polska zaprasza na PMDC Roadshow

IBM Polska zaprasza na PMDC RoadshowWiele organizacji staje dziś przed problemem rosnącej liczby serwerów w istniejących ośrodkach przetwarzania danych. W większości organizacji spełnienie wymagań stawianych przed środowiskiem informatycznym wymaga instalowania i użytkowania sprzętu komputerowego o dużej gęstości mocy, jednak większość eksploatowanych obecnie centrów przetwarzania danych nie jest przystosowana do instalacji systemów IT o dużej gęstości mocy.

PMDC Roadshow jest wydarzeniem, podczas którego każdy z uczestników pozna możliwości skalowalnego, w pełni funkcjonalnego i innowacyjnego rozwiązania, jakim jest Przenośne Modułowe Data Center.

Zaproszenie skierowane jest do CIO i menedżerów IT .

Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły: link

O PMDC

Usługa budowy przenośnego modułowego Data Center umożliwia wdrożenie, niezależnego od dostawcy, środowiska komputerowego o dużej gęstości mocy, zainstalowanego w szafach rackowych, jednocześnie skutecznie chroniąc je przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Usługa ta jest realizowana na bazie elastycznej i kompaktowej konstrukcji modułowej, którą można zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu, Takie przenośne modułowe centrum przetwarzania danych wchodzi w skład rozwiązań IBM Data Center Family™, która obejmuje kompleksowe usługi oceny, projektowania, budowania i relokacji, dostosowane do potrzeb organizacji klienta.

Najważniejsze cechy

  • Możliwość łatwego rozbudowania istniejącej infrastruktury informatycznej w środowiskach zamiejscowych lub tymczasowych.
  • Szybkie wdrożenie „pod klucz” kompletnego Data Center niemal w dowolnym miejscu na świecie.
  • Większa wydajność, gęstość przetwarzania i efektywność kosztowa.

Gotowość do reagowania na zmiany w zapotrzebowaniu na usługi przetwarzania danych.

Przedsiębiorstwa w różnych branżach, aby zaspokoić swoje rosnące potrzeby w zakresie infrastruktury informatycznej, muszą szybko rozbudować posiadane systemy przetwarzania danych. W organizacjach działających na rynku globalnym pojawia się też zapotrzebowanie na efektywne kosztowo i energetycznie centra przetwarzania danych o dużej gęstości mocy, które można by instalować w szybki i łatwy sposób w różnych miejscach na świecie, aby skuteczniej wspomagać działalność prowadzoną z dala od głównych ośrodków firmy. Zdarza się również, że organizacja musi szybko wdrożyć na miejscu dodatkowe Data Center w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi przetwarzania danych. Aby takie ośrodki przetwarzania danych faktycznie stwarzały przedsiębiorstwom warunki do przyszłego rozwoju, były elastyczne i ekonomiczne, powinny być budowane na bazie otwartych platform informatycznych, umożliwiać wdrażanie systemów o dużej gęstości mocy, charakteryzować się skalowalnością i być przystosowane do szybkiej adaptacji do nowych rozwiązań technologicznych.

W PMDC zastosowano elastyczną i łatwą w instalacji konstrukcję, która umożliwia zbudowanie praktycznie w dowolnym miejscu w pełni funkcjonalnego Data Center chronionego fizycznie i zabezpieczonego przed zagrożeniami ze strony środowiska zewnętrznego. Przenośne modułowe centrum przetwarzania danych to rozwiązanie kompaktowe, które umożliwia instalację sprzętu IT od różnych dostawców oraz pozwala na łatwe i szybkie stworzenie lub rozbudowanie infrastruktury informatycznej bez konieczności prowadzenia prac budowlanych lub adaptacyjnych. Implementacja wydajnego energetycznie, kompaktowego Data Center może przyczynić się do ograniczenia kosztów operacyjnych i zmniejszenia obciążenia środowiska naturalnego, a przy tym pozwala lepiej wykorzystać dostępne miejsce i sprzęt.

Źródło: IBM

Więcej na stronie IBM.