Konferencja e-nnovation w Poznaniu

23-24 września 2010 roku w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja e-nnovation. Organizatorami są Allegro i Fundacja ProIdea. Na konferencji zostaną zaprezentowane ostatnie trendy i nowości w e-commerce. Szczególnie ważnym tematem będą zmiany, jakie zachodzą w e-handlu, działalności jego liderów oraz strategiach budowania i prowadzenia nowoczesnych biznesów internetowych.

Polski rynek handlu w sieci wzrósł w 2009 roku o 18 proc. Świetny wynik tego sektora pokazuje, że warto w niego inwestować, a najlepszym sposobem jest inwestycja w wiedzę – mówi Magdalena Krukowska z zespołu PR Grupy Allegro. – Dlatego organizujemy międzynarodową konferencję, na której specjaliści z całego świata podzielą się swoimi doświadczeniami z przedsiębiorcami z Polski i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli rejonu, gdzie e-handel rozwija się dynamicznie, ale cały czas ma jeszcze sporo do nadrobienia – dodaje.

W ramach konferencji odbędzie się konkurs pomysłów na własny biznes w branży IT, szczególnie w e-commerce. Nagrodą główną jest 10.000 EUR. Jak mówi Krzysztof Kowalczyk, partner zarządzający UBIK Business Consulting i członek Rady Programowej konferencji i towarzyszącego jej konkursu startupów – E-nnovation to świetna platforma wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami e-commerce z całego regionu oraz ogromna szansa dla osób z innowacyjnymi pomysłami na start-upy z branży e-commerce.

Wśród prelegentów konferencji e-nnovation znajdą się m.in. Mike Butcher, redaktor TechCrunch – jednego z najbardziej znanych europejskich blogów o nowych technologiach, Nikolaj Nyholm, współautor O’Reilly Radar – grupowego bloga, który magazyn Wired nazywa kultowym, Stephen Kines, prawnik specjalizujący się w dziedzinie TMT (technologia/media/telekomunikacja), który znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych specjalistów w rankingu Euromoney 2009 oraz José A. del Moral, współzałożyciel Ya.com – hiszpańskiej firmy sprzedanej Deutsche Telekom za 540 mln euro. Pełna lista prelegentów dostępna jest na stronie konferencji http://e-nnovation.pl.

Najnowsze video,  zawierające większość niezbędnych informacji o e-nnovation.

Źródło: di.com.pl