Microsoft facts – 18 faktów na temat Billa i jego dziecka

Tym razem natrafiłem na infografikę, którą już kiedyś widziałem. Należy do tych, „które musisz znać”. Dopiero teraz jednak zwróciłem jednak uwagę na jedną rzecz.Chodzi mianowicie o fakt #18 – „Tymczasowi pracownicy MS otrzymują adres e-mail z myślnikiem przed znakiem małpy ([email protected]).  Stali pracownicy nazywają ich `dash trash`”. Traktuję to oczywiście z przymrużeniem oka, infografika jak to infografika oparta jest na faktach znalezionych w necie. Te wiadomo – mogą lecz nie muszą być rzetelne. Szukałem w necie informacji potwierdzającej ten fakt, niczego godnego wiary jednak nie znalazłem.

Symbol [email protected] być może jest jakimś słitaśnym emotem, a może służy jako wyznacznik traktowania właściciela maila. Niby nic, ale od razu przypomniała mi się wpadka MS z reklamą oprogramowania. Nie dosyć, że rasizm to jeszcze słabe umiejętności w posługiwaniu się photoshopem:

Microsoft FAIL
Źródło: geekfun.pl

Przypomniał mi się także pewien dowcip (niepoprawny politycznie i obrzydliwy):

Dzieci z amerykańskiej szkoły jadą na wycieczkę. Nauczyciel poucza dzieciaki, żeby w czasie wycieczki odnosiły się do siebie poprawnie.
– Nie chcę słyszeć żadnych rasistowskich dowcipów. Wszyscy są równi bez względu na kolor skóry. Dlatego umówimy się, że wszyscy są niebiescy.

A teraz proszę wsiadamy do autobusu: jasnoniebiescy proszę do przodu, a ciemnoniebiescy do tyłu.

Dobra, kończąc swe insynuacje spowodowane zazdrością zapraszam do zapoznania się ze wspomnianą infografiką. Źródło: OnlineMBA.com

Microsoft Facts
Źródło: OnlineMBA.com

No dobra, jeszcze trochę. Fakt #6 objaśnia genezę powstania nazwy Firmy Microsoft… dotychczas myślałem, że tylko żona Billa wie co znaczy SOFT i MICRO… wiem, wiem – stare i słabe, ale musiałem. W duszy jestem trolem.